Kaip auginti gėles sode

Kiekvienas sodininkas bent kartą gyvenime tikriausiai bandė pasodinti gėlių savo sode. Gėles galima sodinti tiesiai tarp daržovių lysvių arba išilgai sodo perimetro. Daržovėms geriau rinktis žemaūgius augalus, kad jie netrukdytų saulei. Taip pat pageidautina sodinti daug augalų, kurie maistines medžiagas gauna iš skirtingų dirvožemio sluoksnių.

Sodininkystė sako, kad daug gėlių sėjama daržovėms paaugus ir subrendus. Priešingu atveju augalai pasklis vienas už kito. Išimtis yra spyruoklinės lemputės. Jie puikiai dera su jaunomis salotomis, kopūstais ir pupelėmis. O kol kopūstas paskleis vešlius lapus po visą lysvę, viršutinė skaldos dalis išnyks.

Jei norite sodinti gėles dekoratyviniais tikslais, tačiau sklypo dydis neleidžia pasirinkti atskiros gėlyno, atkreipkite dėmesį, kad prie lysvės morkų puikiai dera narcizai ir tulpės. Šalia salotų ir kopūstų galima sodinti rugiagėlių, krokų ar anemonų.

Kaip pritraukti vabzdžius prie savo gėlių
Kad derlius būtų geras, būtina į sodą pritraukti vabzdžių, įskaitant bites, drugelius, kamanes. Ir tai nereiškia, kad auginti kvapnų augalą bus nereikalinga. Pavyzdžiui, baltieji dobilai, užmiršti, purvini, echsholtzium, pelenai, cinnija, saulėlydis.
Tačiau bites vilioja ne tik kvapas, bet ir spalva. Jei norite, kad šie vabzdžiai dažniau lankytųsi jūsų svetainėje, pasodinkite baltas, geltonas, mėlynas ir violetines gėles.
Siekiant užtikrinti kokybišką daržovių apdulkinimą, šalia jų reikėtų auginti medų vedančius augalus, kurie žydi vienu metu.

Šalia daržovių yra daug įvairių augalų ir gėlių
Pavyzdžiui, medetkos bus papildomas skydas Kolorado bulvių vabalo bulvėms. Saulėgrąžoms ir agurkams nelengva sugyventi kaip kaimynams. Tačiau sodininkai pastebėjo, kad šie augalai puikiai sutaria tarpusavyje, todėl kartais kaip atramą naudoja saulėgrąžų stiebus, ant kurių leidžiasi užlipti agurkų ūgliai.

Patyrę sodininkai rekomenduoja nasturtes dėti prie agurkų, atbaidyti baltagūžius ir baltagūžius kopūstus. Bet jei juodajai florai pasirenkamos kaimyninės vietovės, geriau nuo to susilaikyti, nes švietimas gali pritraukti šiuos vabzdžius į jūsų sodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *